Fundacja Od Biznesu Do Służby

Fundacja Od Biznesu Do Służby (w skrócie OBDS), została założona w styczniu 2015 roku. Powstała na bazie działającego od roku 2008 nieformalnego ruchu. Początki to głównie konferencje pełne inspiracji i zachęty dla chrześcijan w biznesie. Dziś to nie tylko wydarzenia ale również doradztwo w prowadzeniu działalności gospodarczej, możliwość wsparcia za pośrednictwem Fundacji rozmaitych projektów dobroczynnych oraz fachowe publikacje. Poniżej prezentujemy sylwetki osób zaangażowanych w różnym wymiarze w działalność Fundacji OBDS.

ZARZĄD I RADA FUNDACJI OBDS

norbert-palimaka-2016

NORBERT PALIMĄKA

Prezes Zarządu, Fundator i Współzałożyciel OBDS

Od wielu lat związany z biznesami o tematyce e-commerce. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w międzynarodowej korporacji IMS Health, dla której świadczył usługi dostarczania informacji dla przemysłu farmaceutycznego. Obecnie jest prezesem Fundacji ESPA, która zajmuje się pomocą dzieciom i młodzieży. Organizator wielu konferencji chrześcijańskich.

Krzysztof_Jedrzejewski

KRZYSZTOF JĘDRZEJEWSKI

Koordynator, Fundator i Współzałożyciel OBDS

Przewodniczący rady nadzorczej i większościowy akcjonariusz Kopex SA – grupy firm oferującej kompleksowe rozwiązania dla górnictwa podziemnego i odkrywkowego,  cenionego na globalnym rynku producenta i dostawcy wysokiej klasy maszyn i urządzeń oraz nowoczesnych technologii dla górnictwa. Grupa zatrudnia około 6 tysięcy osób.

więcej

Krzysztof Jędrzejewski jest również udziałowcem i zasiada we władzach wielu innych spółek, m.in. Mostostal Zabrze.

Pieniądze – zarówno w działalności biznesowej jak i społecznej – są dla Krzysztofa Jędrzejewskiego narzędziem do osiągania celów. Angażuje się w działalność licznych fundacji i organizacji charytatywnych, z jego inicjatywy powstało w Kopeksie Stowarzyszenie „Chcemy Pomóc”. Podkreśla znaczenie wartości chrześcijańskich, zarówno w życiu prywatnym jak i w działalności biznesowej. Uważa, że odpowiedzialna firma powinna zarówno generować zyski, jak i dbać o rozwój pracowników. Wiele czasu poświęca pracy na rzecz osób wykluczonych społecznie.

Leszek_Adamski

LESZEK ADAMSKI

Koordynator, Fundator i Współzałożyciel OBDS

Jest pastorem Kościoła Bożego „Dom Ojca” w Mysłowicach. Od roku 1991 prowadzi działalność gospodarczą. Obecnie jest prezesem i głównym udziałowcem spółki Folmag. Firma zajmuje się produkcją półproduktów meblowych oraz samoprzylepnych art. dekoracyjnych. Aktywnie wspiera rozwój Bożego Królestwa jako pastor oraz jako przedsiębiorca.

rogatkomichal003

MICHAŁ ROGATKO

Koordynator, Fundator i Współzałożyciel OBDS

Doświadczony menedżer, głównie w obszarze nadzoru korporacyjnego, zarządzania i marketingu. Członek rad nadzorczych spółek giełdowych i pozagiełdowych. Doktorant w Katedrze Teorii Zarządzania SGH. Zaangażowany w służbę w zakresie wykorzystywania mądrości Biblii w działalności gospodarczej, tak w ogólnym zarządzaniu, jak i w finansach.

KOORDYNATORZY OBDS

Piotr_Furgaa

PIOTR FURGAŁA

Koordynator i Współzałożyciel OBDS

Od 1994 roku prowadzi w Malborku Firmę ARCONA, która specjalizuje się w produkcji wypełnień stosowanych w wyrobach pościelowych, poduszkach i elementach siedziskowych mebli tapicerowanych oraz asortymentu tego rodzaju. Obecnie firma jest na etapie poszerzania wyrobów swojej produkcji, co jest związane z nowymi inwestycjami.

więcej

Piotr nosi w swoim sercu pragnienie aby powołać w Polsce ludzi biznesu w służbie dla Bożego Królestwa. Od lat jest zaangażowany w organizację konferencji o tematyce biznesowej. Jest też jednym z organizatorów inicjatywy „BRAMA PÓŁNOCNA”.

Wiesaw_Ziemba

WIESŁAW ZIEMBA

Koordynator i Współzałożyciel OBDS

Jest współzałożycielem ruchu Polska Dla Jezusa. Przez wiele lat pełnił funkcję pastora w Kościele Anastasis w Legnicy, w ostatnim czasie usługuje apostolsko wielu kościołom w Polsce. Jest mentorem dla liderów i przywódców chrześcijańskich. Główne akcenty jego nauczania dotyczą przywrócenia Bożych standardów w życiu osobistym, służbie i biznesie.

dtomczyk

DOMINIK TOMCZYK

Koordynator i Współzałożyciel OBDS

W latach 2004-2012 pracował w kilku spółkach Grupy Kapitałowej Grupa LOTOS S.A., wcześniej przez kilka lat pracował dla funduszy typu venture capital jako menadżer zarządzający. W styczniu 2012 roku dokonał wykupu menedżerskiego spółki, którą zarządzał.

więcej

Obecnie jest prezesem zarządu spółki POLWAX S.A. – producenta parafin i specjalistycznych wosków parafinowych oraz jej jednym z mniejszościowych akcjonariuszy. Spółka posiada 3 zakłady produkcyjne w 2 lokalizacjach (woj. śląskie i woj. podkarpackie). Dominik Tomczyk chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zarządzania i budowania strategii bez względu na fazę rozwoju spółki, szczególnie z chrześcijańskimi przedsiębiorcami.

STATUT

Pobierz Statut Fundacji OBDS